Mekanik Bakım Hizmetleri

Sektörlerden bağımsız olarak verdiği makine bakım ve yenileme işlemleri ile cihazların ömrünü uzatır, üretim verimliliğini arttırır ve işletmeyi gereksiz maliyet yükünden kurtarır. Şirket, teknolojik ürünler içeren imalat sistemlerin gereksinimleri olan hassas bakım ve revizyon işlemlerini gerekli eğitimleri almış, deneyimli, uzman teknik ekibi ile gerçekleştirmektedir.
Tersane, kimya, petro-kimya, demir çelik, otomotiv, tekstil, gıda, gibi akla gelebilecek her sektörde her tür endüstriyel tesiste ve her tür proseste kullanılabilen tüm makine ve üretim hatlarının bakım ve revizyon hizmetlerini tesis tecrübeleri ve teknik altyapısı sayesinde çok geniş bir yelpazede verme olanağına sahiptir.

• Periyodik ve Planlı Bakım:
Pazarda gün geçtikçe artan rekabet koşulları, sanayi kuruluşlarının maliyetlerini ve tesislerin işletme koşullarını optimize etmeleri gerekliliğini daha da arttırmıştır. AEF mekanik plansız duruşlardan kaynaklanan üretim kayıplarının minimuma indirilmesi, sistem ve cihazların ömürlerinin uzatılarak, güvenli ve verimli olarak kullanılabilirliğinin artırılması ve üretim kayıplarının azaltılması amaçları ile hizmet vermektedir.
Süreklilik arz eden periyodik ve planlı bakım çalışmaları sırasında müşterilerinin sistem, proses ve cihazlarını tanımakta ve takip etmekte olduğu için arıza yaşanması durumunda hızlı müdahalelerle zaman, üretim ve maliyet kayıplarını minimuma indirmektedir.

Üretim hatlarının ve bu hatlarda yer alan makinelerin periyodik bakımı profesyonel teknikler uygulamayı gerektirmektedir. Makine veya prosesinizde ne tür bir bakım yapılacağına cihaz ve sistemler, ortam şartları, kirlilik durumu incelendikten sonra karar vermektedir.

Sektörlerden bağımsız olarak periyodik ve planlı bakım hizmeti çerçevesinde;
• Pres Bakım,
• Pnömatik ve hidrolik makina ekipmanlarının genel bakımı,
• Değişim gerektiren parçaların tespiti ve imalatı,
• İyileştirme diğer bir diğer deyişle revizyon uygulamaları
• Makine kurulum ayarları, paralellik ayarı, diklik ayarı,
gibi prosedürlerin tamamına tam ve profesyonel olarak cevaplar vermektedir. Ayrıca bakım ve revizyon çalışmaları esnasında tespit ettiği sorunlu parçaları imal edebilme ya da tedarik edebilme yetkinliğindedir.

• Plansız Duruş ve Acil Müdahale
Bakım ve onarımı yedek parça desteği ile birleştirerek, çok acil bir şekilde müdahale edilmesi gereken, her geçen dakikanın ciddi üretim kayıplarına yol açtığı proseslere sahip müşterilerine teknik hizmetleri kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlamaktadır. Belirlenen reaksiyon süresi içerisinde arızaya müdahale ederek oluşabilecek üretim kayıplarını önlemektedir. Periyodik ve planlı bakım yaptıran müşterilerin proseslerini daha yakından tanıma olanağı bulan şirket, ortaya çıkan arızaların tespit ve giderilme sürelerini de kısaltmış olmaktadır.

© 2024 AEF MAKİNA